FANDOM


Steve Television Awards 2009
Data Ogłoszenia Nominacji 5 września 2009
Data Rozdania Nagród 3 października 2009
Miasto Australia flag Melbourne
Prowadzący Jennifer Aniston
Liczba Kategorii 17
Najwięcej Nominacji [[]]
Najwięcej Nagród [[]]
Artist of the Year [[]]
2008        2010

Ósma gala Steve Television Awards odbyła się 5 września 2009 w Melbourne.

NOMINACJEEdytuj

COMEDYEdytuj

Best Comedy SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
BrzydUla 1 TVN
Desperate Housewives 5 ABC
Greek 2 ABC Family
Ugly Betty 3 ABC
United States of Tara 1 Showtime

Best Lead Actor in a Comedy SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTOR POSTAĆ SERIAL
Bill Hader różne Saturday Night Live 34 NBC
Fred Armisen różne Saturday Night Live 34 NBC
Filip Bobek Marek Dobrzański BrzydUla 1 TVN
Neil Patrick Harris Barney Stinson How I Met Your Mother 4 CBS
Scott Michael Foster Cappie Greek 2 ABC Family

Best Supporting Actor in a Comedy SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTOR POSTAĆ SERIAL
Doug Savant Tom Scavo Desperate Housewives 5 ABC
Keir Gilchrist Marshall Gregson United States of Tara 1 Showtime
Kevin Rahm Lee McDermott Desperate Housewives 5 ABC
Michael Urie Marc St. James Ugly Betty 3 ABC
Paul James Calvin Owens Greek 2 ABC Family

Best Lead Actress in a Comedy SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTORKA POSTAĆ SERIAL
America Ferrera Betty Suarez Ugly Betty 3 ABC
Eva Longoria Gabrielle Solis Desperate Housewives 5 ABC
Felicity Huffman Lynette Scavo Desperate Housewives 5 ABC
Kristen Wiig różne Saturday Night Live 34 NBC
Toni Collette Tara Gregson United States of Tara 1 Showtime

Best Supporting Actress in a Comedy SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTORKA POSTAĆ SERIAL
Amber Stevens Ashleigh Howard Greek 2 ABC Family
Dilshad Vadsaria Rebecca Logan Greek 2 ABC Family
Kathryn Joosten Karen McCluskey Desperate Housewives 5 ABC
Małgorzata Socha Violetta Kubasińska BrzydUla 1 TVN
Vanessa Williams Wilhelmina Slater Ugly Betty 3 ABC

DRAMAEdytuj

Best Drama SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
90210 1 The CW
Brothers & Sisters 3 ABC
Damages 2 FX
Gossip Girl 2 The CW
Prison Break 4 FOX

Best Lead Actor in a Drama SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTOR POSTAĆ SERIAL
Dave Annable Justin Walker Brothers & Sisters 3 ABC
Danny Miller Aaron Livesy Emmerdale ITV
Matthew Rhys Kevin Walker Brothers & Sisters 3 ABC
Penn Badgley Dan Humphrey Gossip Girl 2 The CW
Wentworth Miller Michael Scofield Prison Break 4 FOX

Best Supporting Actor in a Drama SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTOR POSTAĆ SERIAL
Chace Crawford Nate Archibald Gossip Girl 2 The CW
Kevin McKidd Owen Hunt Grey's Anatomy 5 ABC
Luke Macfarlane Scotty Wandell Brothers & Sisters 3 ABC
Ryan Eggold Ryan Matthews 90210 1 The CW
Tate Donovan Thomas Shayes Damages 2 FX

Best Lead Actress in a Drama SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTORKA POSTAĆ SERIAL
Blake Lively Serena van der Woodsen Gossip Girl 2 The CW
Glenn Close Patty Hewes Damages 2 FX
Rose Byrne Ellen Parsons Damages 2 FX
Sally Field Nora Walker Brothers & Sisters 3 ABC
Shenae Grimes Annie Wilson 90210 1 The CW

Best Supporting Actress in a Drama SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
AKTORKA POSTAĆ SERIAL
Chandra Wilson Miranda Bailey Grey's Anatomy 5 ABC
Emily VanCamp Rebecca Harper Brothers & Sisters 3 ABC
Marcia Gay Harden Claire Maddox Damages 2 FX
Sara Ramirez Calliope Torres Grey's Anatomy 5 ABC
Zuzanna Szadkowski Dorota Kishlovsky Gossip Girl 2 The CW

VARIETYEdytuj

Best New SeriesEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
90210 1 The CW
BrzydUla 1 TVN
Mam talent! 1 TVN
Moment prawdy 1 POLSAT
United States of Tara 1/2 Showtime

Best Competition ProgramEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
Big Brother USA 11 CBS
Fabryka Gwiazd 1 POLSAT
Mam talent! 1 TVN
Moment prawdy 1 POLSAT
The Amazing Race USA 13/14 CBS

Best Entertainment ProgramEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
Eurovision Song Contest 2009 TVP 1
Kuba Wojewódzki (show) 13/14 TVN
Melodifestivalen 2009 SVT
Saturday Night Live 34 NBC
Szymon Majewski Show 7/8 TVN

Best Host for a Competition/Entertainment ProgramEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
HOST PROGRAM
Dermot O'Leary The X Factor UK 5 ITV
Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki (show) 13/14 POLSAT
Marcin Prokop & Szymon Hołownia Mam talent! 1 TVN
Phil Keoghan The Amazing Race USA 13/14 CBS
Szymon Majewski Szymon Majewski Show 7/8 TVN

Best News/Current Affairs ProgramEdytuj

NOMINACJA TV
Fakty TVN
Fakty po Faktach TVN 24
Kawa na ławę TVN
Kropka nad i TVN 24
Tomasz Lis na żywo TVP 2

Best Host for a News/Current Affairs ProgramEdytuj

NOMINACJA TV
HOST PROGRAM
Bogdan Rymanowski Kawa na ławę TVN
Jarosław Kuźniar Poranek TVN 24 TVN 24
Justyna Pochanke Fakty TVN
Kamil Durczok Fakty TVN
Tomasz Lis Tomasz Lis na żywo TVP 2

Best Judge for a Competition ProgramEdytuj

NOMINACJA SEZON TV
JUROR PROGRAM
Agnieszka Chylińska Mam talent! 1 TVN
Doda Gwiazdy tańczą na lodzie 3 TVP 2
Elżbieta Zapendowska Jak Oni Śpiewają? 4/5 POLSAT
Kuba Wojewódzki Mam talent! 1 TVN
Cheryl Cole The X Factor UK 5 ITV